yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
21 Ağustos 2019 Çarşamba
SON HABERLER
Çeşme Cazip bir Plato

Çeşme Cazip bir Plato

Yönetmen, yapımcı ve senarist Serkant Yaşar Kutlubay, 33. filmi ‘Habis’i Çeşme’de çekmeye başladı.

1 aşk filmi ve 1 komedi filmi dışındaki tüm filmlerini gerilim – aksiyon türünde çeken Serkant Yaşar Kutlubay, 33. filmi Habis’i, konusunun bir tatil bölgesinde geçmesi ve Çeşme’nin de Türkiye’nin en iyi turistik bölgelerinden birisi olması ve görselliği nedeniyle Çeşme’de çekmeye karar verdiğini söyledi.

Habis’in, Çeşme Kalesi, Marina, Ilıca ve Alaçatı’da bazı mekanlarda ve sokaklarda çekileceğini söyleyen yapımcı Kutlubay, çekimlerin genellikle akşam saatlerinde yapılacağını belirtti.

Kurtlar Vadisi ve Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerde oynayan Cem Kurtoğlu’nun genç yetenek, televizyonlarda sunuculuk yapmış Zehra Sadıç ile başrolleri paylaştığını ifade eden Serkant Yaşar Kutlubay, Serdal Yazıcı, Bilgin Er ve Zafer Işık’ın yanı sıra bazı tiyatrocuların ve dizi oyuncularının da filmde rol aldığını söyledi. Kutlubay, ayrıca Çeşme’den ve Alaçatı’dan da gönüllü ve hevesli kişileri, bazı rollerde oynatmayı düşündüğünü de belirtti.

Filminin bütçesinin 700 bin lira olduğunu söyleyen Serkant Yaşar Kutlubay, “Filmimiz, büyük ihtimalle Eylül ayında, Türkiye sinemalarında vizyona girecek. 2015 yılı içerisinde, toplam 6 film çekeceğiz. Şu anda çektiğimiz, bu yılın 4. filmi. Habis’in çekimlerinin bitiminden sonra da bir komedi filmine başlayacağız” dedi.

Kutlubay, “Korku filmi, Türkiye’de fazla yapılan bir şey değil. Türkiye’de, bir yıl içinde, 130 – 140 film vizyona giriyor. Bu filmlerden sadece 7 – 8 tanesi korku filmi. Türk sineması, komedi ağırlıklı sinema. Arada kaynamak istemiyoruz. Az yapılanı yapmak istiyoruz. Çok yapılanı herkes yapıyor” diye konuştu.

“Mühürlü Köşk” adlı filminin Amerika’da vizyona girdiğini ifade eden Kutlubay, “Diğer filmlerim de, Kolombiya, Peru, Uruguay, Şili, Arjantin gibi Güney Amerika ülkelerinde oynuyor. Sadece son filmim “Tamaya” o ülkelerde vizyona girmedi henüz. Ben Güney Amerika ülkelerini, yurt dışı olarak görmüyorum. Sineması olsun, insanları olsun, yaşam tarzı olsun Türkiye’ye çok benziyor. Özellikle Kolombiya, Türkiye’nin bir versiyonu gibi” şeklinde konuştu.

“Bize halk destek versin, yeter.”
Kendilerinin dizicilerle karıştırıldığından ve yeterince destek görememekten yakınan Serkant Yaşar Kutlubay, “Reklam, herkes için çok önemli bir şey. Dar görüşlü insanlar ‘Benim reklama ihtiyacım yok’ der. Fransızlar’ın bir atasözü var; ‘Tanrı’nın bile reklama ihtiyacı olduğu için çan çalar’. Herkesin reklama ihtiyacı var. Çeşme halkı da, ‘Benim reklama ihtiyacım yok’ diyerek bize sırt çeviremez. Şu ana kadar Çeşme’den yeterli destek göremedik. Çeşme gibi turistik yerlerde, yabancılar da gelip film çekiyorlar. Bakıyorsunuz çektikleri filmlere, buradan çok Avrupa ülkelerinden görüntüler var. Yabancılardan çok Türk Sinemacılara kucak açılmalı. Türk Sineması kendi yağıyla kavruluyor. Yabancılar, devletten de bankalardan da destek alıyorlar. Ne yazık ki biz, ne devletten ne de bankalardan destek alıyoruz. Bize halk destek versin, yeter. Biz dizi çekmiyoruz. Bizi dizicilerle çok karıştırıyorlar” dedi.

(Başa dön)

Hakkında Editör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*