yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
23 Ağustos 2019 Cuma
SON HABERLER
Çeşme bel. spor namağlup şampiyon

Çeşme bel. spor namağlup şampiyon

Çeşme bel. spor namağlup şampiyon

1. Amatör Küme 8. Grup’ta mücadele eden Çeşme Belediye Spor namağlup olarak şampiyonluğa ulaşmayı başardı.

2 hafta önceki Yelki Spor maçında galip gelerek, rakiplerine 9 puan fark atan Çeşme Belediye Spor şampiyonluğunu ilan etmişti. Diğer maçlarını da galibiyetle sonuçlandırmayı başaran gururumuz namağlup olarak Play Off maçlarına katılmaya hak kazandı.

“Gençliği iyi yetiştirdiğimizi
bence herkes görüyordur”
Ocak ayının 21’inde Play Off kuralarının çekileceğini açıklayan Çeşme Belediye Spor Kulübü Başkanı Aydın Cengiz, “En kısa zamanda, teknik heyetimizle beraber, Play Off’taki rakiplerimize göre takımımızı hazırlayacağız. Bunun yanında, U-14 takımımız, Urla’yı 1-0 yendi. İzmirspor’la beraber, onlar da Play Off’a gidiyorlar. U-19 takımız da şu an grup 2’ncisi. İnşallah onları da Play Off’a göndereceğiz. Yani, Çeşme’nin sporunda, gençliği iyi yetiştirdiğimizi bence herkes görüyordur” şeklinde konuştu.

“Çeşmelilerden daha fazla
destek bekliyoruz”
Çeşmelilerin yeterince tribünleri doldurup sporculara destek olmamasından yakınan Kulüp Başkanı Aydın Cengiz, “Dışarıdan bir tane bile oyuncumuz yok. Çeşme’de yetişmiş çocukları oynatıyoruz. Çeşme’de seyirci açısından yeterince destek göremiyoruz. Bu konuda Kulüp Başkanı olarak üzüntülüyüm. Ailelerimiz gelse, çocuklarımızı alkışlasa yeter. Gelen birkaç kişi, hakeme ya da rakip takıma olumsuz tezahüratta bulunuyorlar. Biz öyle taraftar istemiyoruz. Biz çocuklarımızı neşelendirecek, geliştirecek taraftar istiyoruz. Bunu sizin aracılığınızla, yerel basın aracılığıyla duyurmak istiyoruz” dedi.

Play Off maçlarının tarafsız sahada oynanacağını ifade eden Aydın Cengiz, “Şu sahada yapalım maçlarımızı deme şansımız yok. Çıkacak rakibe bağlı. İki takıma da yakın, tarafsız bir sahada oynanacak maçlar. Çeşme tarihinde 2. kez namağlup olarak şampiyon oluyoruz. Birincisinde takımızın adı Çeşme Spor’du. Çeşme Belediye Spor olarak U-19’larımız namağlup olmuştu. Şimdi Amatör Takımımız da namağlup şampiyon oldu. Bundan daha güzel bir gurur yok Çeşme için. Hakikaten Çeşme halkının da bunu görmesi gerekiyor. Çeşme basını olsun, halkı olsun, çocuklarımıza daha sevecen yaklaşırsak, onlara destek verirsek, daha güzel yerlere geleceklerini umut ediyorum” açıklamasında bulundu.

Karşılaşma sonrası, statta yapılan anonsda, Çeşmelilerin Play Off maçlarına ücretsiz götürüleceği, maç günleri statın önünden araç kaldırılacağı açıklandı.

Hakkında Editör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*