yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
19 Ağustos 2019 Pazartesi
SON HABERLER
Brad Pitt ve Angelina Jolie Urla’da

Brad Pitt ve Angelina Jolie Urla’da

 

 

Cancağızlarım bu Pitt / Jolie nin Urlaya yerleşmek üzere ev aldıkları haberini duymuşsunuzdur. Balon ki balon, öylesine özel plajlı on dönüm bahçeli bir yer Urla’da yok. Gerçek olsa Cumhurbaşkanı’nın yazlığında bir ev almışlardır veya eski Nebioğlu kompleksinde yapılan “saklı”koyda. Bakalım en azından balon üzerine bir kez Malgaça pazarında görebilecek miyiz bu çifti?

 

Melsefe

 

Ama torba değil ki büzesin. Ayrıca Urla için iyi bir reklam. Bir muhtarın veya arsa komisyoncusunun aklına gelmiştir bu köyümüzde “uzaylı görüktü” tür haberi uçurmak. Beyaz Türkler Anaksagoras diye tutturup felsefe günleri ve Anaksagoras sempozyumları düzenliyorlar. Akıllarına şaşayım! Boyalı basında, TV lerde tek haber gördünüz mü?   Belediye başkanımız da doğal olarak katılmıyor bu tür “marjinal “ etkinliklere. Ama gene de israrlı bu felsefeciler anlaşılan. 2. Urla felsefe günlerinde Yelken otelden, Zeytin otele, Pera’dan, Han otele misafirler ağırladı Urla. Şimdiden 3.sünü merak ediyorum. Bakalım birinci seferde pankart asan Urla Belediyesi 2. kez sessiz durduktan sonra 3. Kez tekrar pankart asacak mı?

Büyük Ata’mızı her gün anıyoruz, bu gün 10 Kasımda da tekrar anıyoruz.

Kaymakam Murat Sefa Demiryürek hakkında birkaç Urlalı’dan ayrı ayrı duydum: Urla’ya gelmiş geçmiş en iyi kaymakam diye. En azından uzun zamandır Belediye Başkanı ile küs olmayan bir Kaymakam var.

 

Ihlamur 180 TL, ya Zeytinyağı?

 

Bakalım bu kış nasıl geçecek. Kırmızı mercimek ve nohut ta arttı. 50 Tl ye zeytin toplanırsa ve de hele hele az olursa zeytinde de ve tabii zeytinyağına bu yıl uçuk fiyatlar ödeyeceğimiz kesin.

MHP kongresini 2018 e ertelemiş. Allah,  ismi neydi liderinin? Vallah yazarken aklıma gelmedi. Neyse o MHP liderine uzun ömürler versin ve umarız huzurevinden de partisini 99. yenilgiden sonra da yönetir.

 

İnternette direkt belgeleri Savcılığa!

 

İnternetten alış verişte dolandırılırsanız direkt polise veya savcılığa müracaat edebilirsiniz diyor TVler. Onlar dava açıyormuş. Tüketici hakem heyeti falan gibi yokuş kısım amirliği türünde bir işlem olmuyormuş. Aman cancağızlarım siz bildiğiniz yerlerden şaşmayın.

 

Sağlıcakla kalın cancağızlarım. Dedikodu Nalan

Hakkında Mahmut Tolon

Bir yorum

  1. Cumhurbaşkanı’nın Urla’da bir evi yok, algı oreratörlerinin yaydıkları haberlere bakılırsa
    karantina Adası’nın da Cumhurbaşkanı’nı tarafından alındığı gibi deli saçması lafların kaynağı
    aynı yalan haberi yayıyor, buna benzer bir çok yalan haberi yaydıkları gibi..
    Ancak Cumhurbaşkanı’nın 35 yıldır ara ara konuk olarak geldiği yakın bir dostu Urla’da 40 yılı Aşkın bir zamandır bir koyda ikamet etmekte..
    bu yüzden yukarıdaki yalan habere yazınızı alet etmeyip düzeltmenizi önerir , saygılarımı iletirim..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*