yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
2 Haziran 2020 Salı
SON HABERLER
Bayramda  Urla’yı Tedaş Vurdu

Bayramda Urla’yı Tedaş Vurdu

Urla Kekliktepe’de Tedaş Depremi.
Urla’da bayramda kısa kısa elektrik kesintileri oldu ve 6-7 kez kısa kısa olan kesintiden sonra yüksek voltajlı elektrik geldi.

Bir sakin “kesintiler sanki deprem gibi ardarda oldu elektrik tekrar gelince evin sağından solundan patlama sesleri geldi ” dedi.

Bir tek evde cep telefonu şarj cihasından bilgisayara, kapı otomatiğinden ısı pompasına, televizyondan , reciever’e , kesintsiz güç kaynağından cep telefonu şarj cihazına, internet modemine kadar hasar veren elektrik kesinti ve aniden yüklenerek gelmesi neticesinde bilhassa Kekliktepe de çok sayıda elektronik cihaz arızalandı.

Bir evde hasarazede kendi zararının 3000 TL nin üstünde olduğunu söyledi. Ve normal telefon bile kesiniden sonra çalışmaz oldu dedi. Hasarzedeler Tedaş’ı dava etmek için hazırlanıyorlar.

Elektrik yüksek mühendisi Muammer Argün : “Artık enerji veren dava edilebilir Özel şirketler haline geldiler ve bu davalar da kazanılabilir “dedi. Önlem olarak ta trafo veya evin girişine bir parafodur takılabilir ve ayrıca parafodurlu (surge korumalı”çoklu prizler kullanılabilir” dedi.

Hakkında Mahmut Tolon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*