yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
14 Ekim 2019 Pazartesi
SON HABERLER

ATLAS SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI’NDAN BURS

Atlas Sağlık Eğitim Vakfı bu yıl İzmir’de 40 Üniversite Öğrencisine Burs Verecek.

3 yıl Önce Çoğunluğu Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun 36 İzmirli hayırseverin kurduğu vakıf, İzmir de Tıp ve Hukuk fakültelerinde okuyan 40 Üniversite öğrencisine karşılıksız Burs verecek. Şu anda 32 olan bursiyer sayısına bu yıl 8 yeni bursiyer daha ilave edilecek. Buna göre bursiyer ön seçimlerini kazananların mülakatları 5 Ekim tarihinde İzmir’de yapıldı. Sonuçlar 7 Ekim’de açıklanacak.

Atlas Sağlık Eğitim Vakfı sadece burs vermiyor; bursiyerlerini her alanda hayata hazırlamak için çeşitli etkinlikler düzenliyor,onlarla birlikte İzmir’in tarihi mekanlarında geziler düzenliyor,bursiyerlerine müze kart veriyor, ücretsiz Kişisel eğitimler veriyor,Atlas kitap klübü,gezi kulübü, sanat külübü ile onları eskort izmir sosyal alanda hayata hazırlıyor. Tiyatro, opera ve bale gösterilerine götürüyor. Her yıl bursiyerler ile Vakıf Mütevelli üyeleri İstanbul Avrasya Maratonuna katılıyor, TedX konferansı ve Atlas Geleceği Konuşuyor Kuşadası toplantılarına katılıyor.

Op.Dr. Sırrı SORGUÇ Atlas Sağlık Eğitim Vakfı Yk Üyesi;” Biz burs vereceğimiz öğrencileri titizlikle seçmeye çalışıyoruz,onları maddi olarak desteklediğimiz gibi ruhen de hayata hazır olmalarını sağlamaya çalışıyoruz,onları geleceğin lideri olarak yetiştirmek istiyoruz.” dedi.

Dr. Mustafa APAK Atlas Sağlık Eğitim Vakfı Yk Başkanı; “Güzel İzmirimize ve Türkiyemize borcumuzu biraz olsun ödeyebilmek adına bizle bu vakfı kurduk, çoğunluğu İzmirli hekimler ve onların dostlarından oluşan 300 üyemizin katkılarıyla bütün bu güzel işleri yapıyoruz. İzmirlilerin ,özellikle iş adamlarının desteklerini bekliyoruz. Bu Vakıf tamamen İzmir’in bir markasıdır.Gelecekte daha büyük işlere imza atacağımıza inanıyoruz . Bu yıl ilk mezunlarımızı verdik,bizim için her bir bursiyer mezun olduktan sonra Vakfımızın büyümesi ve gelişmesi için birer üyemiz ve Vakıf yöneticisi adayımızdır,biz gençlere güveniyoruz.” dedi.

Hakkında Tayfun Özel

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*