yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
5 Ağustos 2020 Çarşamba
SON HABERLER

Atatürk Kadınları Platformu’ndan Dev Çelenkli Anma

Seferihisar’da Atatürk Kadınları Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte dev Atatürk çelengi kullanıldı. Platform üyelerinin yanı sıra Seferihar halkı ve İzmir’den gelenlerin de yoğun katılım gösterdiği etkinlik, Sığacık’ı kırmızı beyaz renklere boyadı.

Atatürk Kadınları Platformu tarafından Sığacık’ta düzenlenen etkinlik için İzmir’den ve ilçe merkezinden otobüsler kaldırıldı. “Hepimiz Zübeyde Hanımız” adı verilen etkinliğin katılımcıları, öğle saatlerinde çay bahçelerinin önünden ellerindeki bayraklarla yürümeye başladı. Yürüyüş sırasında platform üyeleri ve bölge kadınlarının günler öncesinden kırmızı karanfillerle hazırladığı 12X1.5 metre boyutlarında Atatürk yazılı çelenk vinç yardımıyla taşındı. Grup, balıkçı barınağı önüne geldiğinde basın açıklaması yapıldı.

Açıklamayı grup adına Duygu Şen okudu. Açıklamada, Cumhuriyetin ve kazanımlarının değerini bilen Türk kadınının, her zaman büyük önder Atatürk’ü örnek aldığı ve O’nun ilkelerini yaşatacak evlatlar yetiştirmeye çabaladığı vurgulandı. Ancak, son yıllarda, Atatürk’ün armağan ettiği değerleri yaşatmaya ve milli bayramlarımızı kutlamaya yönelik gerçekleştirilen kısıtlama ve engellemelerin Türk kadınına büyük üzüntü yaşattığı kaydedilen açıklamada, “Bu nedenle 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesinde, İzmir’li kadınlar bir araya gelerek bir kıvılcım yakmış ve ‘Atatürk Kadınları Platformu’ adı altında bir birlik oluşturmuştur. Platformun merkezi İzmir Seferihisar’dır. Ancak sahibi ve kitlesi bütün Türk kadınlarıdır” denildi.

Açıklamanın ardından, etkinliğe katılanlar çelenkte bulunan çiçekleri alarak denize attı.

DHA

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*