yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
5 Ağustos 2020 Çarşamba
SON HABERLER
Çeşme Altın Yunus Avrupa Yelken Şampiyonası’nın ev sahipliğini üstlendi

Çeşme Altın Yunus Avrupa Yelken Şampiyonası’nın ev sahipliğini üstlendi

Türkiye’nin en köklü turistik tesislerinden biri olan işletme, Avrupa Yelken Şampiyonası’nın ev sahipliğini üstlenerek uluslararası arenada gözlerin bu şirin tatil beldesine çevrilmesini sağladı
Tatil cenneti Çeşme’nin en köklü turistik tesisi Altın Yunus Resort & Thermal Otel, her yıl olduğu gibi bu yıl da sezona damgasını vurmaya hazırlanıyor.
2014 yazına hızlı bir başlangıç yapmak için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Yaşar Holding Turizm Koordinatörü Tayfun Başkurt, çok renkli ve aktif bir sezonun kendilerini beklediğini belirtti.
İzmir turizminin yeni bir hareketlenme dönemine girdiğini, iç pazarın yanı sıra dış pazarı özendirici çalışmalardan çok olumlu geri dönüş aldıklarını ifade eden Başkurt, “Bölgemize yeni pazarlar kazandıracak yoğun çalışmalar içerisindeyiz. 2014 yılı geçen yıla göre daha verimli geçecek. Özellikle Almanya pazarının Ege Bölgesi’ne ilgisi çok arttı. Berlin ITB Fuarı’nda aldığımız bilgiler doğrultusunda bu pazarın bölgemizde yüzde 6 büyüdüğü görülüyor. Almanya, Hollanda, Danimarka ve diğer İskandinavya ülkelerinden özellikle kış aylarında gündeme gelen termal turizme ve kongre merkezimize ilgi büyük. Otelimizin kuruluş aşamasında mimari destek aldığımız Danimarka ile birçok bağlantımız mevcut. Şu an itibari ile iki Danimarkalı grubun konfirmesi sağlandı” şeklinde konuştu.
Çeşme Altın Yunus’un Haziran ayında çok büyük bir organizasyona da ev sahipliği yapacağının altını çizen Başkurt, “Bu sayede otelimizin yanı sıra, bölgenin reklam ve tanıtım faaliyetlerine de ciddi katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.
Başkurt, 26 Haziran-5 Temmuz arasında düzenlenecek RS X Olimpic Wind Surfing Class Avrupa Yelken Şampiyonası’nın organizasyonunu üstlenen Çeşme Altın Yunus’un 40 ülkeden 250’si yarışçı olmak üzere yaklaşık 700 katılımcıyı ağırlayacağının bilgisini verdi. Avrupa Büyük Gençler kategorisinde ve olimpiyat kotası olan bu şampiyonanın alanında oldukça önemli bir konumda olduğunu bildiren Başkurt, böylesine büyük bir organizasyonu Çeşme’de hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.
IHA

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*