yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
5 Haziran 2020 Cuma
SON HABERLER

Alaçatı’da Büyük Balık Rekoru

Alaçatı’da Büyük Balık Rekoru

Çeşme Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 8.nci Alaçatı
Uluslararası Balıkçılık Turnuvası’nda mücadele eden iş dünyasının tanınmış isimleri, denizden rekor kırarak döndü.

Çeşme Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 8’ncisi düzenlenen Vodofone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası’nın (Alaçati International Fishing Tournament) dördüncü ve son günü amatör balıkçılar, sabahın ilk saatlerinde çıktıkları balık avından 51 kiloluk Blue Fin cinsi orkinozla dönerek turnuva rekoru kırdılar.

Avrupa’nın En Büyük
Balıkçılık Turnuvası
10 yıldan kısa bir sürede Avrupa’nın en büyük, dünyanın 3’ncü büyük balıkçılık turnuvası olmayı başaran organizasyonun son günü, bir önceki güne göre iki tekne daha yarışa katıldı; 78 tekne ile 340 amatör balıkçı mücadele etti.

Tanınmış işadamları katıldı
Berent Akdemir, Gökhan Çarmıklı, Mahmut Özgener, İskender Atakan, İsmail Boyner, İstemi Gürel, Rıza Işık, Turgut Konukoğlu’nun yanı sıra iş, sanat ve siyaset dünyasının önde gelen birçok isminin mücadele ettiği turnuvada, sporcular uluslararası sularda avlandı. Ege Denizi’nde Türk ve Yunan karasularının altışar mil açığında gerçekleşen şampiyonada takımlara, ‘En Büyük Balık Tutma’, ‘En Fazla Balık Tutma’, ‘Yakala-bırak’, ‘Özel’; bireylere çocuk ve bayan olarak adlandırılan kategorilerde yaklaşık 20 bin dolar değerinde ödül verildi.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*