yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
3 Temmuz 2020 Cuma
SON HABERLER

Alaçatı’da bir lezzet yarışması

Alaçatı’da bir lezzet yarışması

Çeşme Belediyesi’nin desteğiyle, Alaçatı’daki Alavya Butik Oteli tarafından düzenlenen 2. Kurabiye Yarışması, 20-21 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi. Alavya Otel Yılbaşı Şenliği kapsamında düzenlenen “Kurabiye Yarışması”nda, yarışmacıların ürettiği kurabiyeler, Çeşme Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Semra Çetinsoy, etkinliğin sorumlusu ve Engelliler Meclisi üyesi Serap Yurdaer, Alavya Otel Mutfak Şefi Murat Çakıroğlu ve gönüllü Özen Köseoğlu tarafından, Dalyan’daki Özel Eğitim ve Uygulama Okulu ve Altınyaz Yaşlı Bakım ve Huzurevi sakinlerine dağıtıldı.

“Amaç, insanları bu etkinliğin
içine çekmek”
Yılbaşı Şenliği kapsamında, Alaçatı’da yaşayan kişilerce, Alaçatı’ya özgü ürünlerin satıldığı standlar açtırdıklarını ve bu yıl ikincisini düzenledikleri “Kurabiye Yarışması” ile şenliği renklendirdiklerini açıklayan Alavya Otel Genel Müdürü İlknur İçingir, “Açılan standlardan, ziyaretçilerimiz sevdiklerine çok değerli ve çok güzel yılbaşı hediyeleri aldılar. Ayrıca bu etkinlik çerçevesinde düzenlediğimiz kurabiye yarışmamızda, bölgemizde yaşayan insanlarımızın yaptığı kurabiyeler hazırlandı. Burada amaç, insanları bu etkinliğin içine çekmek ve el emeği ürünlerini ziyaretçilerimizin de beğenmesini sağlamak” dedi.

Çeşme Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Semra Çetinsoy, yarışmada üretilen kurabiyelerin Özel Eğitim ve Uygulama Okulu ve Yaşlı Bakım ve Huzurevi’ne dağıtılması ile ilgili olarak şunları söyledi: “Kent Konseyi üyesi Serap Yurdaer; “Bu sene etkinliği Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Huzurevi ile paylaşalım” dedi. Huzurevi’ne giderek, kurabiyeleri oradaki yaşlı dostlarımızla paylaşacağız. Amacımız, biraz da erken yılbaşı kutlaması yapmış olmak” şeklinde konuştu.
“Alaçatı ve Çeşme’ye
hareket katmayı hedefledik”..
Kurabiye Yarışması etkinlik sorumlusu ve Engelliler Meclisi üyesi Serap Yurdaer de yaptığı açıklamada, “Noel kermesi kuruldu. Çok değişik el sanatları standları açıldı. Kışın, daha ölü bir zamanda, Alaçatı ve Çeşme’ye bir hareket katmak, sosyalleşme oluşturmak için kurabiye yarışması düzenledik. Bu yıl istedik ki, bir paylaşım duygusu içerisinde, Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’ndaki çocuklarımızla ve Huzurevi’ndeki dostlarımızla yarışmaya katılan kurabiyeleri paylaşmak istedik” dedi.
Çeşme Güneşi

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*