yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
6 Haziran 2020 Cumartesi
SON HABERLER

6.Alaçatı Ot Festivali Gönüllülerini Arıyor,Teması Ebegümeci

Her geçen yıl isminden daha çok söz ettiren Alaçatı Ot Festivali’nin 6.sı 26 – 29 Mart 2015 tarihleri arasında tüm doğaseverleri buluşturacak.

Alaçatı Ot Festivali Komitesinin yaptığı açıklamaya göre, Festivalin Teması ve tarihi belirlendi. 2015 yılında 6.sı düzenlenecek olan Alaçatı Ot Festivali’ 26 – 29 Mart 2015 Tarihlerinde gerçekleştirelecek.

Ot Festivali Gönüllülerini Arıyor
Alaçatı Kültür ve Sanat Derneği yaptığı açıklamada 14 Aralık Pazar günü Saat 14.00’de Alaçatı Kösem Otel’de yapılacak toplantıyla 6. Alaçatı Ot Festivali Organizasyon Teknik Genel Kurulu’nun oluşturulacağı ve Teknik Komiteler’de görev almak isteyen herkesi bu toplantıda görmekten mutluluk duyacakları belirtildi.

2015 Teması Ebegümeci
Festivalin 2015 teması, cildi yumuşatması ve sindirim sistemini rahatlatması dolayısıyla Yunanca “yumuşatmak” anlamına gelen Ebegümeci olacak..

Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak, tıbbi ve kozmetik kullanımı hakkında bilgiler paylaşılacak. Alaçatı’nın yerli üreticilerin sunduğu yöresel lezzetlerin yanı sıra, sanat, kültür ve eğlence dolu günler içi yine on binler Alaçatı’ya akacak.
Çeşme Güneşi.

Hakkında Yasemin Tutal

Bir yorum

  1. Mehmet Demirciefe

    Alaçatı da ot nerede yetişiyor..her yer taş…yeşil nerede..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*