yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
9 Ağustos 2020 Pazar
SON HABERLER

3. Seferihisarlılar Buluşması Tanıtımı Yapıldı

Seferihisar Belediyesi tarafından iki kez düzenlenen ve tüm Türkiye’nin dikkatini çeken Kültürler Buluşması’nın üçüncüsü 1-6 Eylül tarihlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Seferihisar Belediyesi ortaklığıyla gerçekleşecek.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelerek Seferihisar’ı oluşturan farklı kültürlere sahip insanların birbirlerini tanımalarının, kaynaşmalarının amaçlandığı ve barış temasıyla düzenlenecek kültürler buluşmasında, farklılıklardan yola çıkarak benzerlikleri bulmak, bir arada yaşamanın zenginliğini keşfetmek ve toplumsal barışa katkı koymak hedefleniyor.

Seferihisarlılar Buluşması adıyla düzenlenecek ve altı gün sürecek etkinliğe, Seferihisar’da dernekleri bulunan, Afyonkarahisarlılar, Ahıska Türkleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolulular, Karadenizliler, Tokatlılar ve Yozgatlılar ev sahipliği yapacak. Etkinlik süresince dernekler birer gece düzenleyerek, yöresel tatlarını, sanatçılarını ve geleneklerini sergileyecek. Ayrıca kurulan stantlarda her bölge 6 gün boyunca fuar alanını ziyaret edenlere kendi özelliklerini anlatacak.

Etkinliğin tanıtılması amacıyla 23 Ağustos Perşembe günü Hilton Oteli’nde düzenlenecek toplantıdaSeferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, dernek başkanları ve dernekleri temsilen yöresel kıyafetleriyle çocuklar katıldı. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Afyonkarahisarlılar Derneği Başkanı Tekin Bucak, Ahıska Türkleri Derneği Başkanı Cahit Sıcakyüz, Doğu ve Güneydoğu Anadolulular Birliği Orhan Yüce, Karadenizliler Derneği Başkanı Mustafa Ulu, Tokatlılar Derneği Başkanı İsmail Bazan, Yozgatlılar Derneği Başkanı İsmail Öksüz, 1-6 Eylül tarihileri arasında Seferihisar Kapalı Pazaryeri’nde düzenlenecek etkinliğe tüm İzmirlileri davet etti.

IHA

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*