yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
9 Nisan 2020 Perşembe
SON HABERLER
ÇEVRE DOSTU FERDA GÜRSOY’U ANIYORUZ!

ÇEVRE DOSTU FERDA GÜRSOY’U ANIYORUZ!

Bu gün Değerli Çevre Dostu Ferda Gürsoy’u anıyoruz! 
Bir yıl önce tamda bu günlerde aramızdan ayrılan Urla’nın fedakar çevre dostu, Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı değerli insan, avukat Ferda Gürsoy’un anısına bu gün-19 Mart 2019- Urla Tatar camiinde Kuran okunarak lokma dökülecek.. Aynı zamanda değeli arkadaşımızın adına, anısına Çeşmealtı’nda 141- 160 sokaklar arasında belirlenen 2 dönüme yakın  bir arazide Ferda Gürsoy parkı yapılmasına karar verildi.
Ferda Gürsoy’ un anısına yapıcak park için vefalı  Urla’lılar biraraya geldi 
Sağlığında bilinçli çalışkan bir Tema gönüllüsü olarak Urla’da TEMA parkının yapımında, Tema Ormanının kurulmasında, Ovacık’taki ormanın korunmasında nöbet tutarak, hayvan barınaklarının iyileştirilmesinde ve buna benzer bir çok hizmetin gerçekleşmesinde can’la başla çalışarak bir çevreci olarak hepimize örnek olmuş bu müstesna insan için şimdi Urla’lılar birleşip anısına bir park yapıyorlar. 

Bu amaçla geçtiğimiz günlerde Urla’nın sevilen mekanlarından Betül hanım ve Ablasının işlettiği Urla Konağı’nda güzel bir yemek düzenlendi. Yemeğe ilgi ve kalabalık katılım duygulandırdı. 
Belediye Bşk. vekilimizden Öğün Ünal  her zamanki sempatik tavırlarıyla yemeğe dinamizm kattı. 
Yemeğin açılış konuşmasını  Çevre Komisyonu Başkan’ı değerli çevreci Ali Yanar yaptı. Ardından can arkadaşı Kadın Komisyonu Başkan’ı Ayfer Nalbant konuşmasını yaparken gözyaşlarını tutamayıp hıçkırıklara boğuldu. Bu tablo salondaki konuklarada duygusal analar yaşattı.
Parkın hazırlanmasında büyük katkıları olan yakın arkadaşlarından Leman Toskabay’da gözyaşlarını tutamayanlardandı.
Çevre Komisyonu üyesi İjlal hanım yapılacak park ve çalışmalar  hakkında detaylı bilgi verdi.
Anlamlı bir yemekti.. Ferda’mızın ruhu şâd olsun..

Ferda Gürsoy’un eşi ünlü ressam Hasan Gürsoy o gün sergilediği tablolarını, yapılacak parkın masraflarını karşılamak üzere , yarı fiyatına satışa çıkardı. 

Aşağıda arkadaşlarının Ferda Gürsoy için yazdıklarından birkaç örnek..

Canım kardeşim can dostum sırdaşım yoldaşım yol arkadaşım mekânın cennet olsun nurlar içinde uyu.Seni çok arıyacağım birtanem.Rabbim iyiliklerinin karşılığını sunacaktır inanıyorum.Bizler için çok büyük bir kayıpsın ama tesellim ne biliyormusun orada buluşacağız birtanem yolun açık yerin cennet bahçeleri olsun canım kardeşim.”
Ayfer Nalbant

Bu gün, bir yaşam savunucusu olan, Urla Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Komisyonu eski başkanı avukat Ferda Gürsoy arkadaşımızı kaybettik. Senelerce o güzel yüreğiyle, doğayı talan edenlere karşı ayakta durup, günlerce kızıl çamlar kesilmesin diye ormanda nöbet tuttu. Gelecek nesillere yaşanabilir bir doğa bırakmaktan başka hiç bir isteği yoktu. İyi insan. Güzel insan mekânın cennet olsun. Seni hiç unutmayacağız. URLA, büyük bir değerini kaybetti. Yakınlarının ve hepimizin başı sağolsun.”
Merih Akın Yücel

Hep o mücadele gücüne ve inadına güvenmiş bunu da atlatabileceğini düşünmüştüm. Bu sefer ilk defa bizi yanılttın be! Ferda Gürsoy’um çok üzgünüm… Gittiğin yerden de gururlu duruşunla geride bıraktığın sevdiklerine güç vereceğini biliyorum. Sana rahmet, biz sevdiklerine sabır diliyorum…”
Sıdıka Pişirici

Mutlu Günlerimizde! Erken gittin be Ferdamm… Daha yaşanacakların olmalıydı. 🙁
Serpil Şahin

Hakkında Deniz Şarman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Değerli Okuyucularımız,

Bizden haber almak isterseniz lütfen e postanızı paylaşın.

You have successfully subscribed to the newsletter

Kaydınız oluşturulurken bir hata gerçekleşti. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yarımada.org Çeşme Seferihisar Güzelbahçe Urla Karaburun Haberleri will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.