yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
3 Haziran 2020 Çarşamba
SON HABERLER
İlker Hoca’nın Adı Çocuk Sesleriyle Yaşayacak

İlker Hoca’nın Adı Çocuk Sesleriyle Yaşayacak

Geçtiğimiz ay vefat eden, Urla’nın çok sevilen beden eğitimi öğretmeni ve basketbol aşığı İlker Taner Günkızıl’ın adı Yelaltı Mahallesi Urla İtfaiye Grubunun karşısında yapılan parka verildi. Park sevgili eşi, çocukları ve tüm sevenleriyle birlikte 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde açıldı. Törene Urla Kaymakamı ve Belediye Başkanı da katıldı.

 

İLKER TANER GÜNKIZIL – 1973- 2015

1973 yılında İzmir’in Urla İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Urla’da tamamladıktan sonra sporu sevmesinin de etkisiyle Diyarbakır Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi bölümüne gitti.

Spora Urla Gençlik Spor Klubü ile başlayan İlker Taner Günkızıl, üniversite hayatı boyunca basketbol oynadı. İlk görev yeri olarak Samsun Vezirköprü’ye gitti. Bursa’nın Kemalpaşa ve İnegöl ilçelerinde çalıştıktan sonra 2010 yılında doğup büyüdüğü yere -Urla’ya- döndü. Öğrencilere olan sevgisi, spor sevgisiyle birleşince hayatının her anını sporu çocuklara sevdirmekle geçti. Amatör kulüplerde yöneticilik ve antrenörlük yaparak geniş kitlelere ulaşmaya çalıştı. Aynı zamanda hakemlik yaptı.

Urla Yarımada Gençlik ve Spor Kulübü’nün kurucu yöneticileri arasında yer aldı. Antrenörlük yapmaya devam yaparak enerjisini öğrencilerine aşılamayı sürdürdü.  Kendisi gibi eğitimci olan eşi Nazlı Günkızıl’ın da desteğiyle mesleğine daha fazla odaklanan İlker Taner Günkızıl, iki kızı Bengisu ve Sude’sini de spora yönlendirdi. Sporcuları ile çocuklarını hiçbir zaman ayırmadı.

Sporu hayat tarzı yapmış, balık tutarken bile basketbol oynayan öğlencilerini düşünen İlker Hoca, 2012 yılında yakalandığı hastalık sonucu 23.10.2015 tarihinde hayata gözlerini yumdu.  Öğrencilerinin aldıkları madalyalarındaki gülümseyen yüzü hafızalara kazınan spor ve Urla aşığı İlker Taner Günkızıl’ı sevgiyle anıyoruz.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*