yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
3 Haziran 2020 Çarşamba
SON HABERLER
Çeşme’nin Sualtı Zenginlikleri Ekranda

Çeşme’nin Sualtı Zenginlikleri Ekranda

TRT’de yayınlanan, sualtı dünyasının klasikleşen programı Mavi Tutku, Çeşme’nin su altı zenginliklerini ekrana taşıyacak.

Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, daha önce görev yaptığı Mersin’in Bozyazı ilçesinde, dalış turizminin gelişmesine katkıda bulunmak üzere, Mavi Tutku ekibi ile çalışmalarda bulunmuş ve ekip ile birlikte dalarak, belgesel çekimlerini izlemişti.

Erkayıran, Çeşme’de göreve başladıktan sonra, yerel basın mensupları ile söyleşirken, sualtı tutkusundan söz etmiş ve Mavi Tutku ekibinin kendisini arayarak Çeşme’de de sualtı belgesel çekimi yapmak istediğini söylemişti.

Kaymakam Mustafa Erkayıran’a verdikleri sözü tutan Mavi Tutku ekibi geçtiğimiz günlerde Çeşme’ye gelerek, Erkayıran ile birlikte sualtında Çeşme’nin deniz dibi zenginliklerini çektiler.
Çeşme’de dalış turizmini geliştirmek için özel çaba harcayan Kaymakam Erkayıran, sualtı dünyasının takip edilen belgesel programı Mavi Tutku’nun ekibinin Çeşme’de yaptığı çekimlerin dalış turizmine katkı sağlayacağını belirtti.

TRT’de mavi dünyanın canlı hayatını, sualtının büyüleyici görüntüleri ile sunan Mavi Tutku programı için Çeşme denizlerinde yapılan çekimler, Monem Batığı, Orkinos Çiftliği ve Yatak Odası adlı önemli dalış noktalarında gerçekleştirildi.

Çeşme’nin sualtı zenginlikleri, 2016 bahar aylarında Mavi Tutku programında izleyiciye sunulacak.

Kaymakam Mustafa Erkayıran’ın Bozyazı’da görev yaparken yapılan sualtı çekimleri, You Tube’da “Mavi Tutku 15 Maviye Yazılan Bozyazı” adlı videodan izlenebiliyor.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*