yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
18 Ağustos 2019 Pazar
SON HABERLER
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Urla’da coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Urla’da coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Urla’da coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Urla’da coşkuyla kutlandı. Urla Kaymakamlığı, Urla Belediyesi ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Çelenk Sunma Töreni ve Kutlama Programı Urla Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz’ün Atatürk Anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı.

Törene Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Garnizon Komutanı Sergin Erdoğan, Belediye Başkanı Sibel Uyar, Başsavcı Utku Salih Dinçer, Emniyet Müdürü Oğuzhan Şahin, Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, oda başkanları ve çok sayıda Urlalı vatandaş ile çocuklar katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “Ülkenin dört bir tarafında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerle kutlanıyor ama asıl önemli olan çocuklarımızın ülkemizin kıymetini bilmesidir. “ sözlerine yer verdi.

Kutlama programı öğrencilerin şiir okuması, okul korolarının “Atatürk’ün Çocuklarıyız Biz” şarkısını söylemeleri, anasınıfı öğrencilerinin müzikli dans gösterileri, oratoryo, halk oyunları, müzik gösterileri ile devam etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında okullar arasında düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve masa tenisi yarışmalarının ödül töreniyle program son buldu. 26 Nisan Pazar günü saat 11.00’de Urla Sanat Sokağında 1. İzmir Urla Çocuk Sokak Şenliği ile Urlalı çocuklara Ata’nın onlara armağan ettiği bayramı doyasıya yaşamaya devam edecek.

YARIŞMALARDA DERECE GİREN ÇOCUKLAR

Kompozisyon Yarışması
Birinci: Hilal Gürsel (Asiye Hüseyin Akyüz Bilim Ortaokulu)
İkinci: Asude Saygı (80. Yıl Gazi Ortaokulu)
Üçüncü: İlgim Meral Akan (İytev Yücel Tonguç Ortaokulu)

Şiir Yarışması
Birinci: Nazende Ceyhan (Albay Çolak İlkokulu)
İkinci: Nil Aktaş (İytev Yücel Tonguç Ortaokulu)
Üçüncü: Zümra Yeğin (Atatürk İlkokulu)
Mansiyon: Fatmanur Akgün (Perihan Mahmut Celalettin Demirgüreş İlkokulu)

Resim Yarışması
Birinci: Eylül Şenel (Sezai Gönül Akdağ Anaokulu)
İkinci: Eren Korkmaz (Atatürk İlkokulu Ana Sınıfı)
Üçüncü: Tuna Ünal (Jale Necdet Özbelge Ortaokulu Ana Sınıfı)
Mansiyon: Erdal Yapıcı (Albay Çolak İlkokulu Ana Sınıfı)

Masa Tenisi Yarışması (7. Ve 8. Sınıflar)
Şule Akar (İzmir Yardımlaşma Derneği Kuşçular Ortaokulu)
Halil Ulaş Sevinç (Egiad Ortaokulu)

Masa Tenisi Yarışması (5. ve 6. Sınıflar)
Bekir Sarıkaya (İzmir Yardımlaşma Derneği Kuşçular Ortaokulu)
Gülnur Canbaz (İzmir Yardımlaşma Derneği Kuşçular Ortaokulu)

Urla Bel. Basın Bürosu

Hakkında Editör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*