yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
23 Ağustos 2019 Cuma
SON HABERLER
Çeşme Dernekleri Elele

Çeşme Dernekleri Elele

Çeşme Dernekleri Elele

“Geçmişten geleceğe imece, Çeşmeli dernekler elele” sloganıyla 12 Sivil Toplum Örgütü bir araya gelerek, 20-21 Aralık tarihlerinde çeşitli etkinlikler düzenleyecekler.

Atatürkçü Düşünce Derneği, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Çeşme-Alaçatı Doğa ve Hayvan Severler Derneği, Çeşme Kent Konseyi Kadın Meclisi, Çeşme Güzel Sanatlar Kültür Derneği, Çeşme Ortak Yaşam Platformu, Çeşme Rumeli Mübadilleri Derneği, Çeşme Sarı Zeybek Dans ve Sahne Sanatları Derneği, Ilıca Kültür ve Sanat Derneği, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Yarımada Yeşiller Organik Derneği’nin katılacağı etkinlikler, Alaçatı Değirmenaltı Sanat Galerisi’nde düzenlenecek.

20 Aralık Cumartesi protokol konuşmalarıyla başlayacak etkinliklerde, Çeşme Sarı Zeybek Dans ve Sahne Sanatları Derneği halk oyunları gösterisi sunacak. Yarımada Çevre Sorunları konulu bir söyleşi gerçekleştirilecek. Nefes teknikleri, ‘Kadın ve şiddet’ konulu panel ve 35. yılında Maraş Kıyımı konulu söyleşi Çeşme Belediye Tiyatrosu’nun sunacağı Kadına Şiddet konulu sokak tiyatro gösterisi,

21 Aralık Pazar Çeşme’li yazar Mehmet Culum, Atatürk’ün Ilıca’ya gelişi konulu bir söyleşi sunacak. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Tiyatro Gurubu, Madenciler ve zeytin ağaçları adlı bir gösterisinin yanı sıra halk oyunları gösterisinin ardından 1’de sokak hayvanları konulu söyleşi gerçekleşecek. Etkinlikler, Çeşme Türk Halk Müziği Topluluğu’nun sunacağı gösteri ile sona erecek.

Hakkında Editör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*