yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
29 Mayıs 2020 Cuma
SON HABERLER

Urla’da Telef olan Koyunlar

Urla’da son iki haftada yaklaşık 50 koyunun, sahipsiz köpekler tarafından telef edildiği bildirildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Cumali İn, gazetecilere açıklamasında, son iki haftada yaklaşık 50 koyunun, saldırı sonucu telef olduğunu belirtti.

YAZLIKÇILAR ALIYOR, GİDERKEN SOKAĞA TERK EDİYOR

Saldırıların, terk edilip aç kalan köpeklerce gerçekleştirildiğini tespit ettiklerini kaydeden İn, “İlçemizde bu tür sıkıntılar, yazlıkçıların sevgilerini göstermek için aldıkları köpekleri, giderken sokaklara terk etmelerinden kaynaklanıyor. Sahiplerine, köpeklerini terk etmemelerini, hayvanseverlere de mümkünse sokaktan hayvan alıp bakmasını tavsiye ediyoruz. Bu şekilde hem ilçemiz hem toplumumuz zarar görmekten kurtulacaktır.” diye konuştu.

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar da terk edilen hayvan sayısının son zamanlarda arttığına işaret ederek, yaşanan olaylarla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını dile getirdi.

Hakkında Yasemin Tutal

2 yorum

  1. Madem suç yazlıkcıların sözde yönetici kadrosu, siz de bu katliama bakacakmıydınız, komik
    ötesi bir yönetim ve yazık diyorum sadece..

  2. Deniz Barbaros ŞARMAN

    Gerçekten yazık sayın Orbay, ama Dr Tolon ‘un “sokak kedi ve köpekleri” adlı köşe yazısında bu konuda neler yapılması gerektiği ve daha önceki sıkıntılar ayrıntılarıyla belirtilmiş.. Biz basın olarak yol göstericiyiz, icraat makamı olmadığımız ve yetkimiz olmadığı için ancak dikkatle izleyip öneri getirebiliriz.. Sanırım bunuda yapmaya çalışıyoruz.. Katkı ve ilginiz için her zaman minnettarız, teşekkürler..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*