yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
26 Mayıs 2020 Salı
SON HABERLER

PEGASUS AIRLINES SURF & SOUND 26 AĞUSTOS’TA ALAÇATI’DA BAŞLIYOR

26 – 31 Ağustos 2014 tarihleri arasında Alaçatı Sörf Merkezi’nde düzenlenecek Festivalin
ana etkinliği Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası

Türkiye Yelken Federasyonu ve Çeşme Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak 2014 Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası 26 Ağustos Salı günü teknik kontrollerin ardından başlayacak ve yarışlar 6 gün sürecek. Şampiyona 31 Ağustos Pazar günü yapılacak final yarışları ve ödül töreniyle son bulacak.

Toplam Ödül 55.000 €.
30 ülkeyi temsilen 64 erkek ve 24 kadın sporcunun yarışacağı 2014 Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda toplam ödül 55.000 €.

Türkiye’de havacılığı değiştirdiği gibi spor başta olmak üzere birçok alanda değişim başlatan Pegasus Hava Yolları, PWA Windsurf Dünya Kupası’na ana sponsor olarak sekiz senedir aralıksız destek vererek Alaçatı başta olmak üzere Türkiye’de windsurf sporunun yaygınlaşmasına ve Alaçatı’nın windsurf alanında dünyanın önemli merkezleri arasında sayılmasına katkıda bulunuyor.

Festival 10 Yaşında
Alaçatı’yı dünyaca bilinen önemli bir sörf ve tatil merkezi yapmak için Sportworks tarafından yaratılan ve Çeşme Belediyesi’nin desteğiyle organize edilen Alaçatı Surf & Sound Festival’i ise 10. yılını kutluyor.
İzleyiciler, Festival süresince efsanevi rüzgar sörfçülerinin yarışlarını takip ederken düzenlenecek birbirinden keyifli aktivitelerle Alaçatı’nın en keyifli anlarını yaşama fırsatı bulacak.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*