yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
7 Haziran 2020 Pazar
SON HABERLER

Amatör Tiyatro ve Sosyal Yardım gönüllüsü 22 kişinin kurduğu Işıltılı Replikler Tiyatro Topluluğu, toplumdaki duruşları, saygınlıkları ve yeteneklerini birleştirerek ‘tiyatro’ sanatının gücünü, keyfini ve etkisini önemli ve sürekli bir sosyal yardım kampanyasına dönüştürmeyi amaçlıyor.

Geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen topluluk oyunlarını, EĞİTİM, SAĞLIK, KADIN, ÇOCUK, GENÇLİK, SOKAK HAYVANLARI, ÇEVRE, DOĞA ve diğer konularda hizmet veren Sivil Toplum Kuruluşlarına aktarmayı hedefiyor.

İlk olarak Müjdat GEZEN ve Kandemir KONDUK’un beraber yazdıkları unutulmaz ‘ARTİZ MEKTEBİ’ oyununu 20 Ağustos 2014, Çarşamba günü Alaçatı Açık Hava Tiyatrosu’nda oynayacaklar. Bu yılın konusu EĞİTİM. Bu nedenle, oyundan elde edilen geliri ve destekleri ile kendilerini yanlız bırakmayan sponsorlarından elde ettiklerini bu yıl EÇEV e bağışlayacaklar. İzmir’in dört bir yanında tiyatro çalışmalarıyla 25. yılını kutlayan oyuncu, yönetmen ve drama lideri ve Narlıdere Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Vedat Murat Güzel ile çalışmalarını sürdüren Işıltılı Replikler ekibi, başlangıçta var olan tüm korkuları ve tedirginliklerini üzerlerinden atmış görünüyor.

Bu tolpuluğun bir parçası olmaktan çok mutlu olan oyuncular, provaları iple çekiyorlar.

Işıltılı Replikler Amatör Tiyatro Topluluğu üyeleri şu isimlerden oluşuyor:
Semra Bakioğlu – Sevda Bakioğlu – Seza Baran – Servet Çolak – Aynur Gençosmanoğlu – Umay Karabece – Şebnem Kardıçalı – Aslı Kayabaşı – Didem Kepi – Işıl Manavoğlu – Selda Önder – Muharrem Özgen – Valerie Sağel – Funda Savaşçın – Emel Serdaroğlu – Rıfat Serdaroğlu – Bahar Şeker – Semiha Şenocak – Melahat Tamer – Piyale Tınas – Elvin Uzunoğlu

Hakkında Mahmut Tolon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*