yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
18 Ağustos 2019 Pazar
SON HABERLER
Balyoz Tahliyelerinden Urla’da Karşılananlar

Balyoz Tahliyelerinden Urla’da Karşılananlar

Balyoz Tahliyelerinden Urla’da Karşılananlar

Balyoz davasında tahliye edilen Korgeneral Ziya Güler ile Koramiral Lüftü Sancar, Urla’da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yakınları ve site sakinlerince davul ve zurnayla karşılandı.

Güler, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, davanın kumpas olduğunu herkesin bildiğini, bunu anlatmak için çok uğraştıklarını söyledi.

Anayasa Mahkemesi’nin bu hukuksuzluğu gördüğünü kaydeden Güler, “Anayasa Mahkemesi sadece bizi değil, Türk adalet sistemini de kurtardı. Biz üzüldük ama önemli değil. Sonuçta biz ölmek için silahlı kuvvetlere girdik. Bu ülke uğruna ölmek için ant içtik. Ancak Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti çok şey kaybetti” dedi.

Ülkenin kumpaslarla değil, yasa ve kurallarla yönetilmesi gerektiğini kaydeden Güler, şöyle konuştu:

“Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının hepsi harbiye mezunudur. Harbiyede subay nitelikleri olarak birinci özellik Atatürkçü düşünceye sahip olmak olarak tanımlanır ve subay adaylarından bu istenir. Dolayısıyla bütün subaylar Atatürkçü düşünceyi benimsemişlerdir. Ama bu dönemde Atatürkçü düşünceyi benimseyenler maalesef siyasi olarak görüldü. Biz siyaset yapmadık ve yapmayacağız. Ama hukukun üstünlüğü ilkesini her zaman arayacağız. Bize bu komployu yapanlardan da mutlaka hesap sorulmasını istiyoruz.”

Hakkında Editör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*