yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
24 Ağustos 2019 Cumartesi
SON HABERLER

19 Mayıs ve Tanju Okan!..-Öcal Uluç

 

Hey gidi hey, Tanju Okan’ı kaybedeli 20 yıl olmuş; ama Türk Pop Müziğinde onun yerini hâlâ dolduramadık!..

Kutluyorum, Urla  Belediyesi’ni, bu “büyük sanatçımız için” yıllardan beri ilk defa “bütün bir hafta sonu 4 günlük bir anma ve müzik şöleni” organize edildi. “Yeni Tanju Okan’ların yetişmesi” için de “geleneksel bir beste yarışması” başlatıldı; “gelecek yıllarda uluslararası hâle getirileceği” vaat edilerek.

Urla Kaymakamlığı, Urla Belediyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Ana Sanat Dalı Başkanlığı işbirliğiyle ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü’nün  medya sponsorluğunda gerçekleşen Beste yarışmasının final gecesinde sevgili Aysun Kocatepe de “enfes” bir konser verdi.

Yarışmanın jürisinde Ali Kocatepe, Bülent Özveren, Ümit Tunçağ gibi eski dostlar başta, Suat Suna, Ali Rıza Türker, Erhan Doğan, Hakan Aysev, Yusuf Günday vardı ve yarışmaya katılan 61 eserin finale kalan 10’u  değerlendirildi. Beste yarışmasının birinciliğini “Yalan” isimli bestesi ile Doğan Kosmançalı kazandı. Solist dalında da Buket Bengisu birinci oldu.

19 Mayıs ile Tanju Okan yarışmasının “aynı gece” Urla’da buluşması, Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın da söylediği gibi, “geceye bambaşka bir hava ve anlam vermişti!..”

Darısı ve daha güzeli, gelecek yıla!.. Gözlem Gazetesi

Hakkında Mahmut Tolon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*