yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
8 Ağustos 2020 Cumartesi
SON HABERLER
Işılay Saygın, Fidanları Toprakla Buluşturdu

Işılay Saygın, Fidanları Toprakla Buluşturdu

Çeşme-Ildırı-Kadıovacık mevkiinde bulunan Işılay Saygın Korusu’nda, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, katılımcılara ağaçlandırma alanında Izmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gençol, “Sayın Bakanımızın dostları ve pek çok sivil toplum örgütü, burada bin 300 fidanlık koru oluşturdu. Hala bağışlar devam ediyor. Iklim değişikliği ve küresel ısınma ile mücadelede fidan dikimi ve ağaçlandırma çok önemli. Mevcut ormanlarımızın korunması çok önemli. Bu nedenle yaptığınız iş takdire şayan.” dedi. Gençol, doğaya katkılarından dolayı teşekkür ederek, Işılay Saygın’a ve korunun oluşmasına katkıda bulunanlara sertifika takdim etti.

Korunun oluşmasına önderlik eden Uluslararası Kadın Dayanışma Derneği 2. Başkanı Inci Mutluer, “Bu projenin fikir anası Rebap Gürel. Beraber paylaşarak korunun oluşmasına önderlik ettik. Pek çok sivil toplum örgütü ve dostların katkıları ile koru oluşturduk. Biz koru diye yola çıkıyoruz ama hedefimiz orman. Bu katılımlar büyüyecek ve biz 10 bin fidanlık ormana ulaşacağız.”

Dostlarının bu hediyesi ile çok mutlu olan Işılay Saygın, “Ağaca çok önem veren bir kişiyim. Beni çok mutlu ettiniz. Bu günlerde en önemli gündemimiz kuraklık. Kuraklık da küresel ısınmanın bir sonucu. Küresel ısınmanın arttığı günümüzde ormanın önemi gitgide artmakta. Hepimizin çok duyarlı olması lazım. Bu duyarlılığın okul öncesi eğitimde aşılanması ve o yaştan itibaren çocukların ağaç sevgisi ile büyütülmesi gerekli. Topluma ağaç sevgisini aşılamak durumundayız. Bu güzel çalışmanın örnek olmasını diliyorum. Bu orman hepimizin ormanı olsun.” diye konuştu. Konuşmaların ardından, Işılay Saygın ve törene katılanlar fidanları toprakla buluşturdu.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*