yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
10 Ağustos 2020 Pazartesi
SON HABERLER

15 yaşındaki Urlalı Rasim Yaşar Asya Şampiyonu oldu

15 yaşındaki Urlalı Rasim Yaşar Asya Şampiyonu oldu

15 yaşındaki Urlalı Rasim Yaşar, 22 ülkeden 131 sporcunun katıldığı Asya Optimist Şampiyonasının birincisi oldu. Ali Rıza Mete Yelken Kulubü sporcusu olan Rasim Yaşar, Bahreyn’de katıldığı yarışın ardından, Ekim ayında Arjantin’de yapılacak Dünya Şampiyonası’na hazırlanmaya başladı.
Bahreyn’deki Asya Optimist Şampiyonası’nda birinci olan Ali Rıza Mete Urla Yelken Kulübü sporcusu Rasim Yaşar’ı yelken kulübü hocaları ve sporcuları havaalanında karşıladı. Ali Rıza Mete Urla Yelken Kulübü’nün 7 sporcusu ile Türkiye’yi temsil ettiği şampiyonaya 22 Ülkeden 131 sporcu katıldı.
Yarışmada optimist sınıfında çok başarılı olan Singapur’un 10 sporcusunun yarıştığını ve bu ülke sporcuları ile yarışarak kendilerini hazırlamak için şampiyonaya katıldıklarını söyleyen Ali Rıza Mete Urla Yelken Kulübü çalıştırıcısı Gürbüz Arıkan “Kendimizi hazırlayalım derken Rasim Yaşar Asya şampiyonu oldu. Bu ülkemiz ve kulübümüz için büyük bir başarıdır. Rasim’i, emeği geçenleri ve destek verenleri kutluyorum” dedi.
Yelken kulübündeki arkadaşlarının coşkuyla karşıladığı Rasim Yaşar tezahüratlar eşliğinde omuzlara alındı. Kulüp Ekim ayında Arjantin’de yapılacak Dünya Şampiyonası’nda da Türkiye‘yi temsil edecek.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*